To top
1 Lip

Tereza

Odkąd zaczęło się robić ciepło, zdarza się, że ludzie zaczepiają mnie na ulicy pytając czy nie zostałabym modelką dla ich kolekcji. Jest to bardzo miłe dla dziewczyny, która przez całe swoje życie myślała, że do modelingu się wepchnęła na chama i siedzi w nim tylko dlatego, bo sama się go kurczowo trzyma. Miałam ponad roczną przerwę w pozowaniu i myślałam, że już do tego nie wrócę, ale odkąd zdarzają się takie sytuacje, zaczęłam się zastanawiać czy aby na pewno rezygnacja jest dobrą decyzją.

Tereza Švolíková jest studentką projektowania ubioru, która przyjechała do Łodzi w ramach programu wymiany studenckiej. Nasze drogi się zeszły, kiedy poszłam z mamą zjeść obiad w jednej z łódzkich naleśnikarni. Zdążyłyśmy już usiąść i zacząć przyglądać się karcie, kiedy do naszego stolika podeszła śliczna, ciemnowłosa dziewczyna i zapytała czy któraś z nas mówi po angielsku. Ja mówię. Podczas tej rozmowy padło wiele miłych słów, których nie spodziewałam się od nieznajomej osoby i kilka dni później umówiłyśmy się na sesję, której efekty możecie tutaj podziwiać. Zdjęcia robiła jedna z moich ulubionych łódzkich fotografek – Małgorzata Twardowska.

Od jakiegoś miesiąca zastanawiam się nad powrotem do pracy agencyjnej. Druga Anna myśli zaś o wypróbowaniu swych sił po raz pierwszy. Wbrew pozorom, nie jest to łatwa decyzja, bo w zależności od tego do jakiej agencji się trafi, można się w tej pracy zakochać lub ogromnie się do niej zniechęcić. Mimo ogromnych możliwości, niesie też ona za sobą dużą ilość wyrzeczeń. Dałyśmy sobie czas do końca sierpnia, więc pewnie przed początkiem nowego roku akademickiego poznacie naszą decyzję.

*

ubrania Tereza Švolíková | foto Małgorzata Twardowska

Anna Jaroszewska

24 yo fashion lover, living in Lodz, Poland.

No Comments

Leave a reply

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.