To top
29 Sie

Sukienka w paski i mała czarna | projekt na zaliczenie

To już przedostatni post, w którym pokazuję rzeczy jakimi zajmowałam się w poprzednim semestrze. W kolejnym wpisie będziecie mieli możliwość przenieść się w kosmiczne lata 80. Dzisiaj chciałam Wam pokazać dwie sukienki, które wykonałam w ramach zajęć z projektowania ubioru. Są to sukienka w paski i mała czarna z elementami wykonanymi z organzy. Obie oparte są na tej samej bazie konstrukcyjnej, jednak różnią się między sobą kolorem, tkaniną i elementami dodatkowymi.

Sukienka w paski i mała czarna – tak samo, ale inaczej

W ostatnim semestrze miałam styczność z bardzo fajnym ćwiczeniem, które polegało na stworzeniu dwóch rożnych ubiorów przy użyciu tej samej bazy konstrukcyjnej. Co to tak właściwie oznacza? Konstrukcja sukienek – czyli (w uproszczeniu) stopień dopasowania do sylwetki, umiejscowienie cięć (szwów), kształt dekoltu musiały pozostać takie same. Mogłam jedynie dodać jakieś dodatkowe elementy i pobawić się z kształtem i rodzajem rękawów – w czarnej odsłaniają ramiona, są znacznie szersze i zebrane przy mankietach, przy sukience w paski rękawy są proste i rozszerzają się tylko w ich dolnej części. Dodatkowo, jeśli chodzi o czarną sukienkę, dołożyłam do niej falbany z opalizującej zielonej organzy. Dzięki drobnym modyfikacjom i odpowiedniemu doborowi tkanin udało się sprawić, że sukienki na pierwszy rzut oka wyglądają zupełnie różnie.

*

Poniżej zdjęcia z obiema wersjami,  która z nich podoba Wam się bardziej?

*

sukienka w paski sukienka w paski sukienka w paski sukienka w paski sukienka w paski sukienka w paski sukienka w paski sukienka z organzy mała czarna holo sukienka z organzy mała czarna holo sukienka z organzy mała czarna holo sukienka z organzy mała czarna holo sukienka z organzy mała czarna holo sukienka z organzy mała czarna holo sukienka z organzy mała czarna holo

Anna Hasiak
1 Comment

Leave a reply

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.