To top
2 Mar

Sky architect

Sky architect a.k.a. JAK SPEŁNIĆ SWOJE MARZENIA

Dlaczego dzisiaj chciałabym poruszyć ten temat? Poniekąd dlatego, że bardzo pasuje mi do stylistyki zdjęć, jednak nie jest to głównym powodem. Od jakiegoś czasu przytłacza mnie myśl, że nie jestem jeszcze w miejscu, w którym chciałabym być. Wydaje mi się, że wszyscy dookoła są na lepszej pozycji w wyścigu po marzenia, a ja niczym ofiara losu, stoję sobie gdzieś z boku i nie wiem jak się w tym wszystkim odnaleźć.

Mam mnóstwo pomysłów i celów, które wymagają zrealizowania, może nawet trochę za dużo jak na jedną osobę, i wciąż szukam sposobu aby osiągnąć to, co siedzi mi w głowie. Zazwyczaj, kiedy znajdę w sobie odrobinę motywacji, aby zrealizować wymarzony cel, do głosu dochodzi mój ‘zdrowy rozsądek’, który usilnie stara się mnie przekonać o własnej bezwartościowości. Zazwyczaj słucham tego głosu i rezygnuję, czasem jednak próbuję to przezwyciężyć i przejąć inicjatywę. Najgorszą krzywdą, jaką można sobie wyrządzić, jest nie spróbować czegoś, o czym się marzy tylko z obawy o to, że się nie uda/inni mnie wyśmieją/to zbyt trudne/nie dam sobie rady (niepotrzebne skreślić). Jak zatem zmienić swoje nastawienie? Moje przemyślenia nie będą ani odkrywcze, ani zaskakujące ani też szokujące, jednak czasami uświadomienie sobie tak oczywistych faktów nie jest wcale tak bardzo oczywiste.

*

Znajdź swoją pasję

Przez dosyć długi czas nie potrafiłam znaleźć czegoś, co sprawiałoby mi prawdziwą radość i satysfakcję. Tak po prawdzie, to cały czas jestem jeszcze na etapie odkrywania tych rzeczy, jednak z pewnością mogę stwierdzić, że teraz wiem o sobie zdecydowanie więcej niż dajmy na to dwa lata temu. Fakt, bycie projektantką mody to nic w porównaniu do bycia specjalistą w dziedzinie mechaniki kwantowej, ale na pewnych etapach swojego życia trzeba dokonać wyborów. W każdym razie, poszukuj nowych rzeczy. Warto również powrócić do czegoś znajomego i dać temu drugą szansę. Może zdarzyć się tak, że odkryjesz wtedy coś na nowo i kompletnie się w to wkręcisz. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że coś jest naszą pasją. Potem zazwyczaj przychodzi to w formie nagłego olśnienia i niczym tona cegieł uderza nas fakt, że to coś było cały czas obok nas. Po prostu potrzebowaliśmy chwili, aby to dostrzec.  Najważniejsze abyśmy czuli to, co robimy i żeby nie tylko samo osiągnięcie celu było przyjemne, ale też droga która do niego prowadzi.

*

Odrzuć negatywne myśli

Nie wmawiaj sobie, że się nie uda, albo że coś jest bez sensu. Nie dowiesz się o rezultacie swojego działania dopóki nie spróbujesz. To co robisz ma tyle sensu, ile mu nadasz.

*

Znajdź oparcie w swoich bliskich

Na pewno przyda Ci się pomoc w chwilach zwątpienia, nie wspominając, że masz wtedy mniejsze szanse na porzucenie swojego planu.

*

Nie rób nic na siłę

Najważniejsze żeby to co robisz sprawiało Ci przyjemność i dawało satysfakcję. Jeżeli jesteś przekonany o słuszności swoich działań, determinacja i wytrwałość przyjdą do Ciebie same.

*

Zacznij działać

Nie czekaj na jutro, zacznij już dzisiaj. Jeżeli naprawdę chcesz sięgnąć po swoje marzenia, wystarczy, że zrobisz pierwszy krok. Nie wiesz jak się do tego zabrać? Zacznij od rozbicia swojego celu na części składowe i zastanów się, jakie czynności/zmiany mogą Cię do niego zbliżyć. Później wystarczy sukcesywnie wypełniać wszystkie założenia.

Zatem, do dzieła Kociaki!

*

1-1 3-1 4 5 6 7-1

koszula Mohito | spódnica Orsay | szpilki Centro

Anna Hasiak
No Comments

Leave a reply

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.