To top
3 Paź

Kolekcja ubioru Retrospekcja lata 80 | lookbook

Ledwo nadszedł ten nieunikniony początek roku akademickiego, a już sen z powiek spędza mi kreatywne pisanie sprawozdania z praktyk oraz przygotowywanie wszystkich papierów niezbędnych do złożenia wniosku o stypendium.  Podczas próby odgrzebania w stercie kartek właściwych zaświadczeń zorientowałam się, że nie pokazałam Wam jeszcze wszystkich fajnych rzeczy, które były prze ze mnie realizowane w poprzednich semestrach!  Czas to naprawić, najlepiej czymś, co idealnie wpisuje się w klimat lat 80! Mieliście okazję już niejednokrotnie zauważyć, że lata 80 są jedną z moich ulubionych epok. Cóż… w kwestii mody nie sposób zignorować tej mojej tendencji do wyglądania jak kula dyskotekowa.  Dlatego dzisiaj chciałabym Wam wspomnieć o wydarzeniu, które miało miejsce kilka miesięcy temu.

Retrospekcja lata 80

RETROSPEKCJA to cykliczny event, w ramach którego studenci mojego wydziału tworzą tkaniny, plakaty i ubiory w oparciu o styl i charakterystyczne dla danej epoki cechy. W tym roku wybór padł na lata 80 i jak pewnie możecie się domyślić, byłam z tego powodu przeszczęśliwa. Mam ogromny sentyment do kosmicznych klimatów, rodem ze starego filmu science fiction, oraz nieco kiczowatej stylistyki lat 80, dlatego też tak łatwo przyszło mi stworzenie projektów wpisujących się w tę koncepcję.

retrospekcja lata 80

Na zdjęciach poniżej możecie dokładniej przyjrzeć się rzeczom, które wyszły spod mojej ręki. Zaprojektowałam zieloną ortalionową kurtkę oraz obcisłą spódnicę z żółtego materiału imitującego lateks. Dalej umieściłam resztę projektów autorstwa moich koleżanek ze studiów.

retrospekcja lata 80 retrospekcja lata 80 retrospekcja lata 80 retrospekcja lata 80

Zdjęcia: Dagmara Serek – Fotografia
Modelki: Milena Stachura | Kinga Mrugała
Makijaż/ Włosy: Kamila Majka

Projektantki (wg. kolejności zdjęć): Anna Hasiak, Kamila Majka, Karolina Burakowska, Dominika Smagur, Martyna Błażejowska, Sara Chrulenko, Dagmara Serek, Agata Wojcieszonek, Anna Czapińska, Klaudia Wawrzeczko, Aleksandra Jędruch, Karolina Janusz,

Anna Hasiak
No Comments

Leave a reply

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.