To top
6 Sty

Postanowienia noworoczne i dinozaury

Nowy rok- czas kiedy ludzie wypełzają z jaskiń, by zmienić coś w swoim życiu. Jedni inwestują w karnety na siłownię i szukają nowych sposobów na uzyskanie wymarzonej sylwetki, drudzy obiecują sobie nie popełniać więcej tych samych błędów, jeszcze inni wytrwale dopisują nową datę do starych postanowień noworocznych. Motywacja jest jednak dosyć kapryśną rzeczą i jak na złość zanika w pewnym momencie realizowania i wypełniania misternie przygotowanych postanowień noworocznych.

Co zrobić, aby zapał nie zaniknął po kilku miesiącach, a nawet wcześniej?

Tak naprawdę, każdy dzień jest dobry na to, aby zacząć realizować swoje plany. Nie musisz cierpliwie czekać do nowego roku ze swoimi postanowieniami. Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić, jest odkładanie swoich pragnień na później.  Jeśli masz marzenia- zacznij robić coś w ich kierunku już teraz. Najtrudniej jest zacząć, później już jakoś idzie. Pamiętaj, że wieczne odkładanie planów na później nie przynosi wyczekiwanego rezultatu (o ile w ogóle jakiś przynosi).

Nie szukaj wymówek. Jeśli znajdujesz mnóstwo przeszkód i problemów, może warto zastanowić nad tym, czy naprawdę tego chcesz. Jeśli Ci zależy, uda Ci się wygospodarować chociaż odrobinę czasu na realizowanie planów, a napotkane na drodze problemy nie będą aż tak wielką przeszkodą.

Czasem warto odpuścić, by nie zwariować i by zachować resztki zdrowego rozsądku. Odpoczynek też jest ważny. Moim zdaniem nie da się pogrążyć w pracy 24/7 i nie zwariować. Nadmiar też potrafi zaszkodzić- najlepiej mieć we wszystkim umiar i spróbować znaleźć równowagę.

Postanowienia noworoczne- jak to wygląda w praktyce?

W kwestii podsumowań, dokładnie co roku dołuje mnie myśl o tym, co mogłam osiągnąć, a czego nie zrealizowałam w ciągu tych 365 dni. Jeśli chodzi o postanowienia noworoczne, to moje są raczej długoterminowe. Wyznaczam sobie naprawdę duży cel i później weryfikuję, co w danym roku udało mi się zrobić, co mogłoby mnie przybliżyć do mojego celu. To coś na wzór metody małych kroków. Mimo, że widzę dosyć znaczny progres, ciężko mi oprzeć się wrażeniu, że mogłam zrobić jeszcze więcej. Bądź co bądź, moja doba ma tyle samo godzin co doba Beyonce

Nie wydaje mi się, abym była dobrym materiałem, by móc kogokolwiek moralizować w kwestii wypełniania postanowień noworocznych, ale może moje sposoby komuś z Was się przydadzą i pomogą w tym roku osiągnąć wyznaczone sobie cele. Życzę Wam z całego serca, aby ten rok był dla Was bardziej owocny od poprzedniego. Rozwijajcie się i miejcie odwagę gonić za marzeniami!

A co mają do tego dinozaury? Kompletnie nic!

postanowienia noworoczne torebka monnari błyszczące rajstopy szary płaszcz torebka monnari błyszczące rajstopy szary płaszcz torebka monnari błyszczące rajstopy szary płaszcz koronkowy top Bershka  naszyjnik ZARA szary płaszcz Bershka szary płaszcz bershka płaszcz zimowy błyszczące rajstopy szary płaszcz Bershka

Anna Hasiak
No Comments

Leave a reply

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.