To top
22 Lip

Modern warrior

Już od jakiegoś czasu wspominałyśmy o naszym tajemniczym projekcie, dzisiaj w pełni zdradzamy jego szczegóły. Jak już wiecie zgłosiłyśmy się do konkursu Złota Łódka w kategorii design. Jako, że nasze mózgi są kompatybilne, od razu dokładnie wiedziałyśmy, co chcemy zaprojektować i w jakim stylu.

Było to nasze pierwsze poważne zetknięcie się z projektowaniem ubioru od podstaw i późniejszym jego wykonaniem, dlatego udział w konkursie był dla nas pewnego rodzaju wyzwaniem. Do stworzenia sylwetek zainspirowało nas wspólne marzenie- wyjazd do Japonii celem osobistego doświadczenia jej kultury i dogłębnego poznania tradycji. Stąd wziął się pomysł na czerpanie pomysłów z tradycyjnego ubioru samurajów. Wykorzystując nowoczesne formy i dostosowując elementy stroju tradycyjnego do kobiecej sylwetki udało nam się stworzyć dwie wersje ubioru przeznaczonego dla współczesnej wojowniczki, zmagającej się z realiami codziennego życia i wciąż stawiającej czoła nowym wyzwaniom.

 *

Ręczne szycie i przeplatanie skóry było chyba największym wyzwaniem, jednak obolałe (tudzież pocięte) palce, opadające ze zmęczenia powieki i bolący kręgosłup były mało istotne w zestawieniu z satysfakcją z efektu końcowego. Tworzenie rzeczy ze skóry tak bardzo przypadło nam do gustu, że mamy w zanadrzu mnóstwo innych projektów, które czekają na realizację. Część z nich mogliście podziwiać dzisiaj na Giełdzie (kogo nie było, niech żałuje). Swoją drogą, zmęczenie i brak snu sprawiają, że wszystko, co pokazują w telewizji staje się niewyobrażalnie zabawne.

*

5

161417

15

dsc_0416

7zlota-lodka-021zlota-lodka-042862zlota-lodka-469910zlota-lodka-231111312zlota-lodka-198

Anna Hasiak
No Comments

Leave a reply

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.