To top
11 Paź

Light Move Festival

Light Move Festival

Jeżeli ta nazwa jeszcze nic Wam nie mówi, koniecznie przeczytajcie ten post do końca! Light Move Festival należy do wydarzeń, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę. To organizowana co roku w centrum Łodzi impreza, której głównym zadaniem jest przemiana zwykłej i dobrze wszystkim znanej przestrzeni miejskiej w spektakularne widowisko.

Dzięki iluminacjom świetlnym i pokazom audiowizualnym różnego rodzaju, przez trzy dni w roku na Piotrkowskiej można odbyć prawdziwą podróż w nieznany, iście bajkowy, świat. Przeważnie nikt nie przywiązuje zbyt wielkiej uwagi do mijanych na co dzień budynków, jednak to wydarzenie otwiera oczy i pozwala na ujrzenie miejskich zabudowań w zupełnie nowym świetle. W takich momentach dostrzega się to, co normalnie uchodzi naszej uwadze. Miasto rozświetlone różnokolorowymi światłami wygląda zupełnie inaczej- można by powiedzieć, że wręcz magicznie.

Nasze wrażenia

Mimo, że mieszkam w centrum Łodzi już od ponad dwóch lat, jak dotąd ani razu nie udało mi się trafić na Light Move Festival. Jako, że nie jestem fanką gęsto zapełnionych miejsc, starałam się omijać to wydarzenie szerokim łukiem. Dodatkowo nie zachęcały mnie opowieści o trudnościach w poruszaniu się po terenie festiwalu i konieczności obijania się o zupełnie obcych ludzi.

W tym roku pogoda nie dopisała, co znacznie przełożyło się na przerzedzenie tłumu spacerujących Piotrkowską. Dzięki temu całkiem sprawnie mogliśmy przemieszczać się pomiędzy kolejnymi lokacjami, bez konieczności stania w ‚korku’ na deptaku. Zdecydowanie warto było wyjść z ciepłego i przytulnego mieszkania, bo pomimo deszczu i chłodu bawiliśmy się świetnie.

Podczas wędrówki udało nam się natrafić na wiele urokliwych instalacji i animacji. Elementami, które najbardziej zostały w naszej pamięci były świetlne koty oraz wiszące na drzewie meduzy. Naszą uwagę zwróciły również grzybki halucynki w Parku Staromiejskim oraz główny pokaz, który był wyświetlany cyklicznie na Placu Wolności.

W przyszłym roku koniecznie wygospodarujcie trochę czasu, aby móc przyjechać w październiku do Łodzi i na żywo doświadczyć atrakcji, jakie zapewnia Light Move Festival! Gorąco polecamy!

If you ever visit Poland in October, you just HAVE to turn your head to Łódź for the most magical weekend of the year. Light Move Festival changes our city into wonderful playground of lights. This year’s theme, onirism, took us to the land of dreams and nightmares. Our mainstreet and local parks were filled with colors and sound. Despite horrible weather, constant rain and cold, we had really fantastic time. With over 40 festival attractions, we couldn’t get to every point planned in programme, but what we saw, you can see with us right now. Just scroll the page and watch what you missed. See you next October! 🙂

*

light-move-festival-2 light-move-festival-3 light-move-festival-5 light-move-festival-6 light-move-festival-7 light-move-festival-8 light-move-festival-9 light-move-festival-10 light-move-festival-11 light-move-festival-12 light-move-festival-13 light-move-festival-14 light-move-festival-15 light-move-festival-16 light-move-festival-17 light-move-festival-18 light-move-festival-19 light-move-festival-20 light-move-festival-21 light-move-festival-22 light-move-festival-23 light-move-festival-24 light-move-festival-25 light-move-festival-26 light-move-festival-27 light-move-festival-28 light-move-festival-29 light-move-festival-30 light-move-festival-31 light-move-festival-32 light-move-festival-33 light-move-festival-34

Anna Hasiak
No Comments

Leave a reply

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.