To top
2 Sie

Letnia sukienka z bufkami | projekt na zaliczenie

Dzisiaj chciałabym Wam pokazać jedną z rzeczy, nad którą pracowałam w tym semestrze – będzie nią letnia sukienka z bufkami. W poprzednim poście wspomniałam też o tym, że moje projekty realizowane na zaliczenie nie spełniają w 100% moich oczekiwań i nie lubię ich aż tak bardzo jak tych, które robię sama z siebie. Dlaczego?

Niezwykle trudno jest zrobić coś całkowicie w swoim stylu, co będzie jednocześnie spełniało założenia ćwiczenia. Mając ograniczony czas na wykonanie zadania i milion innych obowiązków, ciężko jest wykonać projekt zgodnie z wcześniejszymi założeniami i wyobrażeniami. Bardzo często zdarza się, że w czasie pracy trzeba zmienić koncepcję, chociażby z powodu źle dobranej tkaniny. Kiedy czas goni, a nerwy puszczają przy poprawianiu tego samego szwu kolejny raz z rzędu, bardziej prawdopodobne jest że szew zostanie w swojej ostatniej (dalekiej od ideału) wersji, abym mogła kontynuować pracę zamiast stać w miejscu. Takie, z pozoru drobne, niedogodności sprawiają, że rzeczy które były piękne na projekcie, niekoniecznie wychodzą tak piękne w rzeczywistości. Jestem jednak dobrej myśli i mam nadzieję, że w końcu dojdę to takiej wprawy, że realizacje wychodzące spod mojej ręki będą dokładnie takie, jak w wyobraźni.

Mogłabym też narzekać, że temat ćwiczenia za bardzo ogranicza, ale z drugiej strony takie zadania są niezwykle rozwijające, chociażby z tego względu, że uczą nieszablonowego myślenia i radzenia sobie w różnych sytuacjach. Poza tym, takie sytuacje pomagają w wyrobieniu sobie własnego stylu, ucząc przy tym nowych technik i umiejętności. Można też dzięki temu w późniejszej pracy decydować, czy chce się wykorzystać nabytą podczas danego ćwiczenia umiejętność, czy nie. Wychodzi więc na to, że nawet jeśli  moje projekty są dalekie od ideału, to nie koniec świata.

Jeśli ciekawi Was, jak wyglądały moje projekty w poprzednim semestrze, możecie je znaleźć w TYM poście.

*

O kolekcji – letnia sukienka z bufkami

O ile projektowanie pod dany temat jest trudne, tak dopasowywanie ideologii i inspiracji pod istniejący już projekt też nie należy do najłatwiejszych. Standardowo, jak w przypadku wcześniejszych ćwiczeń pokazuję jeden odszyty przeze mnie prototyp. Jak to często bywa przy kolekcjach tworzonych na zaliczenie – ideologia i inspiracje dorabiane są na szybko po rozrysowaniu wszystkich projektów, najlepiej dzień przed deadlinem. Jeśli jesteście ciekawi jak bardzo odleciałam z opisem pracy, zamieszczam go poniżej:

Kolekcja ma charakter letni. Dominują w niej mocne, nasycone kolory przywołujące na myśl gorący klimat słonecznej Hiszpanii.

Kolekcja wpisuje się w aktualne trendy. Metalowe elementy i wiązania nadają jej nowoczesnego charakteru.

Adresatką kolekcji jest kobieta odważna nie bojąca się nowych wyzwań, pewna siebie i swojej urody. Lubi czerpać z życia pełnymi garściami i uwielbia być w centrum zainteresowania.

A wy, czujecie w tej sukience gorący klimat słonecznej Hiszpanii?

*

letnia sukienka z bufkami letnia sukienka z bufkami letnia sukienka z bufkami letnia sukienka z bufkami letnia sukienka z bufkami letnia sukienka z bufkami letnia sukienka z bufkami letnia sukienka z bufkami letnia sukienka z bufkami

Anna Hasiak
No Comments

Leave a reply

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.