To top
26 Sty

Kolekcja ubioru | Czym zajmuję się na studiach?

W dzisiejszym wpisie, chciałabym się z Wami podzielić ułamkiem tego, czym zajmuję się na co dzień podczas moich studiów. Jestem już po zaliczeniu z projektowania ubioru, więc śmiało mogę pochwalić się efektami mojej pracy w tym semestrze. O ile z jednej kolekcji jestem bardzo zadowolona, tak istnienie tej drugiej wolałabym zataić. Za ‚zdjęcia w studio’, bez studia odpowiada boska Jaroszewska i jej magiczne zdolności.

Link do wpisu z innymi, zaprojektowanymi przeze mnie, rzeczami możecie znaleźć TUTAJ

Kolekcja ubioru dla celebryty

Celem zadania było opracowanie trzech kolekcji dla dowolnej osoby publicznej. Mój wybór padł na Bellę Hadid, przez wzgląd na to, że jej sposób ubierania się jest dosyć podobny do mojego. Styl Belli jest odważny, modelka lubi podkreślać swoje atuty i eksponować zgrabną sylwetkę. Jest  pewna siebie i swojego stylu – zawsze ubiera się zgodnie z panującymi obecnie trendami. W jej garderobie dominują zarówno ubrania klasyczne jak i te w stylu rockowym. Najchętniej zakłada na siebie ubrania w kolorze czarnym.

Sety powstały poprzez analizę trybu życia i zainteresowań Belli. W zestaw wchodzą trzy kolekcje, które stanowią propozycje stylizacji na różne okazje w sezonie jesień/zima 2017:

  • Ubiór okazjonalny | uroczysta gala
  • Ubiór o przeznaczeniu całodziennym
  • Ubiór okazjonalny | impreza jeździecka

Odszyta realizacja pochodzi z ostatniej z wymienionych kolekcji. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest ona ani piękna, ani innowacyjna. Wychodzę jednak z założenia, że każda porażka uczy czegoś nowego i pozwala nabrać więcej doświadczenia. Zajmuję się projektowaniem dopiero drugi rok, więc jestem przygotowana na to, że na swojej drodze spotkam jeszcze wiele podobnych przeszkód.

 

bella hadid moodboard kolekcja ubioru

kolekcja ubioru koszula z falbaną uprząż kolekcja ubioru uprząż koszula z falbaną

Kolekcja ubioru inspirowana mundurem lotników Sił Powietrznych Armii Stanów Zjednoczonych z okresu II Wojny Światowej

O ile pierwsza realizacja (łagodnie mówiąc) nie wyszła tak, jakbym tego oczekiwała, to z tej jestem całkiem zadowolona.

BOMBER JACK to kolekcja ubioru całodziennego na sezon jesień/zima 2017 przeznaczona dla kobiet w wieku 17 – 28 lat, inspirowana mundurem amerykańskich sił powietrznych z okresu II Wojny Światowej. Nawiązuje ona do wpływów przenikających pomiędzy między high fashion a polem bitwy. Reinterpretuje również trend militarny i przekłada klasyczne formy ubiorów na bardziej współczesne i wpisujące się w obecne trendy wyznaczone przez światowe domy mody.

Kolekcja ma charakter miejski, jej adresatką jest kobieta odważna, pewna siebie, lubiąca być w centrum zainteresowania.

Projekty oscylują wokół klasycznej formy kurtki typu bomber i późniejszych jej następców. Charakterystyczne dla niej są: futrzane elementy w kurtkach, metaliczne tkaniny, naszywane kieszenie z patkami oraz oversizowy krój. W skórzanych pasach widoczne jest nawiązanie do spadochronów, stanowiących podstawowe wyposażenie pilotów.

kolekcja ubioru moodboard lotnicy USAAF kolekcja ubioru złoto srebro bomber jacket kolekcja ubioru złoto srebro bomber jacket kolekcja ubioru złoto srebro bomber jacket

Która realizacja podoba Ci się bardziej? Nie zapomnij wyrazić swojej opinii w komentarzu

Anna Hasiak

Leave a reply

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.