To top
10 Paź

Jesienno-zimowe płaszcze i kurtki | 30 propozycji

Dziś przygotowałam dla Was zestawienie płaszczy i kurtek z popularnych sieciówek na sezon jesień-zima 2016/17. Tym wpisem mogłabym zapoczątkować serię notek pt. „Co bym kupiła gdybym nie była biedna”, ale jestem zbyt leniwa żeby stworzyć jakikolwiek sensowny cykl. Znajduje się tu wszystko, co chciałabym zobaczyć w swojej szafie. No może nie wszystko, bo musiałam zawęzić listę rzeczy, które wpadły mi w oko do 30 modeli. Wybór sklepów nie jest przypadkowy. Zdecydowałam się na te, które znajdują się w pobliskim centrum handlowym. W końcu, zawsze można pójść na spacer i wszystko przymierzyć i podotykać.

Ładne czy ciepłe?

O ile jesienią nie potrzebujemy okrycia, które będzie wyjątkowo ciepłe, o tyle zimą pojawia się już pewien problem. Zimowe płaszcze i kurtki zazwyczaj z zimą nie mają wiele wspólnego – w sklepie musimy wybierać pomiędzy ciepłem a estetyką. Tutaj też znajdziecie takie modele, bo nie oszukujmy się – większość odzieży wierzchniej jest po prostu ładna. Do swojej galerii wybrałam płaszcze, których zimą nie polecam nosić bez grubego swetra i szalika, ale pojawiły się w niej również puchowe kurtki, których zakup warto rozważyć przed nadchodzącą zimą.

Puchowa kurtka może i nie należy do grupy najbardziej wyrafinowanej odzieży, ale można jej to wybaczyć, kiedy ratuje tyłek przed zimnem. Znalazłam kilka interesujących modeli, które aż tak brzydkie nie są, więc może coś Was skusi. Zwróćcie uwagę również na ocieplane kurtki motocyklowe i oversizowe płaszcze. Już nie raz przekonałam się, że niepozorna ramoneska potrafi nieźle ochronić przed zimnem (choć zawsze i wszędzie brakuje mi jakiegoś futrzanego kaptura). Wielkie płaszcze pomieszczą zaś pod spodem cebulową warstwę koszulek i swetrów.

Sklepowe półki

Jeśli zimowe płaszcze i kurtki z mojego zestawienia nie przypadły Wam do gustu, wybierzcie się na długi spacer po sklepach albo pobuszujcie w internetach. Sklepowe półki już teraz pękają w szwach. Taliowany płaszcz? Proszę bardzo. Wielka puchowa kurta moro? Nie ma problemu. Wełna? Skóra? Śmieszne futerko? Metaliczny połysk? Wszystko jest! Wystarczy poszukać.

Koniecznie dajcie znać w komentarzu, które pozycje najbardziej przypadły WAM do gustu 🙂

It’s always difficult to find autumn/winter coat that’s both stylish and warm. I don’t think I own one that combines these two properties. Today I want to show you 30 different pieces I found in popular high-street shops. Some may not be warm at all, but they look beautiful and you won’t regret buying one until there’s -30oC outside and you don’t own any sweaters. Some are warm indeed but not everyone like down jackets. You need to decide yourself…

Źródła/Sources:

www.zara.com
www.hm.com
www.mango.com
www.bershka.com
www.stradivarius.com
www.reserved.com

Anna Jaroszewska

24 yo fashion lover, living in Lodz, Poland.

Leave a reply

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.