To top
23 Wrz

Floral kimono

Od pewnego czasu staram się nie nosić dopasowanych ubrań – zwykle wybieram szersze spodnie i oversizowe koszule albo szerokie, zwiewne sukienki. Nie widujecie mnie nago, więc raczej tego nie zauważyliście ale w ciągu ostatniego roku przytyłam 10kg. Wiem, że taki przyrost wagi to jeszcze nie tragedia w momencie gdy jest się osobą wysoką i naturalnie szczupłą, ale jednak ciężko mi pogodzić się z tak dużą zmianą w moim ciele i faktem, że nie mieszczę się w większość moich starych ubrań. Straciłam pewność siebie i wolę zbyt często nie podkreślać mojej sylwetki.

Przez dłuższy czas myślałam, że może jem za dużo albo zbyt mało się ruszam, ale ani diety ani częste wizyty na siłowni nie pomagały. Moja depresja się nasiliła, mam problem ze suchą skórą, cały czas jestem zmęczona bez względu na to jak długo śpię, często bolą mnie stawy i mam również inne nieprzyjemne dolegliwości, więc zdecydowałam, że najwyższy czas zobaczyć się z lekarzem. Czeka mnie jeszcze sporo badań, ale najbardziej prawdopodobną przyczyną jest niedoczynność tarczycy. Niefajnie.

Wracając do tematu ubrań. Jest już jesień, więc temperatura nie sprzyja noszeniu kimona jako odzieży wierzchniej, ale nic nie stoi na przeszkodzie by założyć narzutkę pod ulubioną ramoneskę czy futrzany płaszcz.  To konkretne kwieciste kimono dostałam w prezencie od Maksyma – mojego ukochanego mężczyzny, którego miałyście i mieliście okazję poznać kilka postów wcześniej, i szybko stało się jednym z ulubionych elementów mojej garderoby. Błyszczący top nie do końca do mnie pasuje – czuję się w nim zbyt roznegliżowana, ale na dziewczynie szczuplejszej ode mnie, z mniejszym biustem wyglądałby świetnie.

For sometime now I’m trying not to wear too tight clothes – I usually choose mom jeans and oversize shirts or loose dresses. It may not be visible for the people who don’t see me naked but I’ve gained 10kg in a year. I know I’m not really fat or anything but it’s hard for me to accept that my body has changed so much my old clothes don’t fit me anymore. I lost my confidence…

I thought that maybe I eat too much or not exercising enough, but dieting and going to the gym didn’t really work for me. My depression got worse, skin became dry, I’m ALWAYS tired no matter how long I sleep, my joints began to cause me pain and I have some other unpleasant symptoms, so I decided to go see the doctor. Nothing is concluded yet, but it’s pretty likely that I suffer from hypothyroidism. Not fun and I’m getting off topic.
Going back to my outfit. It may be a bit too cold now to wear kimonos as an outwear but it doesn’t mean you shouldn’t wear it under your favourite biker jacket or furry coat. I got this beautiful floral kimono as a gift from my beloved boyfriend and it quickly became one of my favourite pieces. The shiny top doesn’t fit me well – I felt it’s a bit too revealing for me but it would look awesome on someone tinier, with smaller chest.
***
floral-kimono-3 floral-kimono-4 floral-kimono-7 floral-kimono-8 floral-kimono-10

top, floral kimono
ZARA | shoes, bag, jeans H&M
Anna Jaroszewska

24 yo fashion lover, living in Lodz, Poland.

No Comments

Leave a reply

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.