To top
7 Cze

Constellations

PL: Już od dłuższego czasu marzyłam o tym, aby samodzielnie zaprojektować i zrealizować swoją kolekcję, więc kiedy nadarzyła się ku temu okazja w postaci konkursu, nie zastanawiałam się długo, tylko od razu przystąpiłam do pracy. Nie wiem czy zbiór dwóch sylwetek można określić mianem kolekcji, jednak ja zostanę przy tej nazwie. Poniekąd wynagradza mi ona cały trud, który włożyłam w uszycie tych rzeczy. Pierwotnie miały powstać jeszcze dwie sylwetki, jednak na ich wykonanie nie pozwolił mi limit czasowy i konieczność wypełniania innych obowiązków.

Jako że tematyka kosmosu i astronomii od zawsze była mi bardzo bliska, niemal pewnym był fakt,  że w końcu w jakiś sposób do tego nawiążę, tworząc projekty ubioru. Konstelacje powstały poprzez przeszywanie brokatową nicią czarnego, półprzezroczystego, gumo-podobnego materiału. Swoją drogą, poskromienie go na maszynie do szycia było nie lada wyzwaniem.  Dodatkowo, w myśl towarzyszącej mi filozofii szajn brajt lajk e dajmont, na powierzchni gwiazdozbiorów pojawiły się gwiazdy z kryształków.

Na samym końcu napiszę, że nie udało mi się zakwalifikować do kolejnego etapu konkursu. Jednak nie jest mi z tego powodu przykro, wręcz przeciwnie. Jestem całkiem zadowolona, gdyż udowodniłam sobie, że jeżeli bardzo chcę i odpowiednio się zmobilizuję, to jestem w stanie stworzyć coś naprawdę fajnego. Z każdą podjętą przeze mnie próbą szycia, jestem coraz lepsza i jestem w stanie zauważyć swoje postępy. Mimo, że tym razem mi się nie udało, wiem, że za którymś razem w końcu mi się powiedzie. Najważniejsze to się nie poddawać.

Koniecznie dajcie znać w komentarzu, jak Wam się podoba.

*


*

ENG: I’ve always been dreaming of making my own clothes collection and the moment I had the opportunity of creating something for the competition I didn’t hesitate at all and immediately started drawing my ideas. I knew that someday I’ll create something that refers to space and astronomy. It was pretty obvious considering my interest in this field. 

Making those clothes wasn’t so easy, but it definitelly taught me a lot. Although, I didn’t got into the next stage of the competition I’m quite satisfied with what I’d accomplished. I’d definitelly learned that I’m able to create something awesome if I want to strong enough. And even if I failed this time, there would be plenty new opportunities, the most important thing is not to give up.

*

1 5 14 27 15 19 21 26 25 20 16 17 18 22

Anna Hasiak

Leave a reply

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.