To top
21 Kwi

Bluebella Lingerie | COMPETITION

Today I want to show you my idea of a simple, black outfit with a sexy touch of sheer and lace thanks to Bluebella Lingerie.

Few days ago, I’ve received a small, lovely wrapped package with two sets of lingerie. First one you can see on the photos below and the other one… Well, I couldn’t wear it without a shirt so I will show you this one later in a slightly more “bedroom style” photoshoot. I hope this will arouse your imagination a little bit 😉 The quality impression as well as the aesthetics of this set feels very positive. Although I would prefer the fabric and appliqués to be made from elastic material, the body fits very well, looks incredibly sexy and covers what it should cover.

You can buy it here: CLICK

I decided to match my new body up with an oversize jacket, high waist cigarette pants and lace-up flats. Thanks to this, the whole outfit is simple, elegant and NOT over-the-top. High waist pants make a waist look smaller, lace up flats highlight slender ankles and the oversize jacket makes a figure look lean. Because of the windy and cold weather, the photos were made in my flat. I hope you like what you see. Go on to the end of the post and read how can you win some REALLY AWESOME prizes from Bluebella !


Dzisiaj mam dla Was prostą czarną stylizację z seksownym akcentem w postaci przezroczystego body z koronkowymi aplikacjami od Bluebella Lingerie.

Kilka dni temu przyszła do mnie mała, ślicznie opakowana paczuszka z dwoma zestawami bielizny. Pierwszy to body widoczne na zdjęciach, a drugi… Ten drugi raczej nie nadaje się do noszenia samodzielne i pokażę go Wam kiedy indziej, podczas bardziej „pościelowej” sesji. Mam nadzieję, że rozbudzi to trochę Waszą wyobraźnię 😉 Moje wrażenia jakościowo-estetyczne są jak najbardziej pozytywne. Co prawda, wolałabym żeby materiał i koronkowe aplikacje były elastyczne, ale mimo tego, że nie są, body układa się na ciele dobrze, wygląda niesamowicie seksownie i zakrywa to co ma zakrywać.  

Możecie je kupić tutaj: KLIK

Do body dobrałam oversizowy żakiet, cygaretki z podwyższonym stanem i wiązane baleriny. Dzięki temu stylizacja jest prosta, elegancka i nie przesadzona. Cygaretki podkreślają talię, baleriny – smukłe kostki, a żakiet wyszczupla sylwetkę. Jeśli idziecie na Fashion Week, będziecie mogli dziś na żywo zobaczyć jak prezentuje się ta stylizacja. Ponieważ wczoraj za oknem było wyjątkowo zimno i wietrznie, sesja odbyła się w moim mieszkaniu. Mam nadzieję, że tak zdjęcia jak i stylizacja się Wam spodobają. A jak już obejrzyjcie, sprawdźcie na końcu notki co zrobić żeby wygrać NAPRAWDĘ WSPANIAŁE nagrody od Bluebelli !

*

3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

body BLUEBELLA LINGERIE | jacket and shoes MANGO | cigarette pants ZARA

!!! COMPETITION CALL !!!

ENG: Have you ever dreamt about a weekend in London, in a luxurious hotel with your other half? Or with a friend? Well, I still do dream about it! Now you have a chance to reach your dreams. All you have to do is follow the link below and enter the competition.

You can win:

A WEEKEND BREAK TO LONDON AT THE FABULOUS AMPERSAND HOTEL
TICKETS TO THE V&A EXHIBITION „UNDRESSED: A BRIEF HISTORY OF UNDERWEAR”
AND £250 TO SPEND ON BLUEBELLA LINGERIE & NIGHTWEAR

Come right out and enter now! 🙂

(click) BLUEBELLA LOVES LONDON (click)


PL: Marzyłaś/eś kiedyś o tym by wraz ze swoją drugą połówką spędzić weekend w Londynie, w luksusowym hotelu? Albo z przyjaciółką? Cóż, ja nadal o tym marzę! Teraz masz szansę spełnić to marzenie. Jedyne co musisz zrobić to kliknąć w poniższy link i dołączyć do konkursu.

Do wygrania:

WEEKEND W LONDYNIE Z NOCLEGIEM W CUDOWNYM AMPERSAND HOTEL
BILETY NA WYSTAWĘ O HISTORII BIELIZNY W PRESTIŻOWYM MUZEUM WIKTORII I ALBERTA
ORAZ £250 DO WYDANIA NA BIELIZNĘ I ODZIEŻ NOCNĄ W BLUEBELLA

Nie zwlekaj i weź udział już teraz! 🙂

(klik) BLUEBELLA LOVES LONDON (klik)

 #BLUEBELLALOVESLONDON

Anna Jaroszewska

24 yo fashion lover, living in Lodz, Poland.

No Comments

Leave a reply

CommentLuv badge

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.